Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin Mimarlar Haftası Etkinlikleri Pimapen Sponsorluğunda Gerçekleşti

Tüm dünyada Ekim’in ilk haftası kutlanan Mimarlar Haftası etkinlikleri, İzmir’de 03-09 Ekim tarihleri arasında Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nde bir dizi etkinliklerle kutlandı. Etkinlik sponsoru Pimapen oldu.

Türkiye’de 2006 yılından bu yana gelenekselleşerek devam eden ve bu yıl ‘Daha İyi Bir Dünya Tasarla’ temasıyla gerçekleşen etkinlikte Türkiye’nin pencereye adını veren, inovatif ürünleri ile öne çıkan lider markası Pimapen yeni ürünü Dynamic Sürme’yi gelen mimarlar ve ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Yoğun ilgi gören ürün; sistemi ile sağladığı sızdırmazlık ve yalıtım performansı, kolay kullanımı ve düşük bakım maliyeti ile oldukça ilgi çekti.

3 Ekim 2016 Pazartesi günü İzmir Mimarlık Merkezi’nde meslekte 30 ve 50 yılını tamamlayan mimarlara verilen ‘Meslekte 30 ve 50. Yıl Plaket Töreni’ ile başlayan etkinlikler, 4 Ekim’de Abdi Güzer ve Cem Sorguç’un söyleşileri ile devam etti. Mimar Nevzat Sayın 5 Ekim Çarşamba Günü yoğun ilgiyle izlenen “İzmir’de Mimarlık(lar)” başlıklı sunumunda dinleyicilerine önemli projelerinin tasarımve proje süreçlerinden bahsetti.

6 Ekim Perşembe Günü Onur Teke “Mimari Yöntemler” başlıklı söyleşisi ile devam eden etkinliklerde tecrübelerini ve projelerini ‘’mimari yöntemler’’ adı altında hazırladığı sunumu aracılığıyla izleyenlerle paylaştı. Etkinlikler 8 Ekim Mordoğan gezisinin ardından 9 Ekim’deki atölye çalışmalarıyla sona erdi.